Het onderwijs digitaliseert en loopt daarmee een groter risico op security-incidenten. Door alle veranderingen rondom de inzet van technologie is het hebben van beleid én toezicht daarom enorm belangrijk. Hoe gaat jouw school en/of stichting hiermee om? Op 18 januari praten we je graag bij over het hebben van Grip op ICT-beleid en veiligheid en wat daarbij komt kijken. Wat ons betreft een goede start van 2024 aansluitend op waar jullie de komende periode aandacht aan moeten besteden vanuit wet- en regelgeving! Wees er snel bij, want het aantal plekken is beperkt.
PROGRAMMA
We hebben een divers programma samengesteld. Meerdere experts binnen SPEYK komen aan het woord. Zie onderstaand ons programma.
- 09.30 – 10.00 uur Welkom en ontvangst
- 10.00 – 10.15 uur Opening van de dag
- 10.15 – 11.00 uur Normenkader & Fora
- 11.00 – 11.10 uur Korte pauze
- 11.10 – 12.15 uur Microsoft 365 Basisbeveiliging en continuïteit
- 12.15 – 13.00 uur Lunch door huischef Ies
- 13.00 – 13.15 uur Korte terugblik ochtend en inleiding middag
- 13.15 – 14.00 uur Het belang van Governance
- 14.00 – 14.10 uur Korte pauze
- 14.10 – 15.00 uur Informatiebeveiliging
- 15.00 – 15.15 uur Afsluiting
- 15.15 – 15.45 uur Borrel
IN HET KORT
Voor: Bovenschoolse ICT verantwoordelijke (Hoofd ICT, ICT-manager), directeur Bedrijfsvoering, directie met ICT in de portefeuille. Voor PO & VO!
Datum: donderdag 18 januari
Tijden: 09.30 – 15.45
Locatie: Bij SPEYK, Plesmanstraat 60 in Veenendaal
Presentatoren: Marjon, Deborah, Jeroen, Joram, Olaf en Remco van SPEYK
Kosten: Geen. Wij investeren graag in kennis in het onderwijs.
NORMENKADER & FORA
Sprekers Olaf Ritman en Remco Bouwmeister
Het beschermen van persoonlijke gegevens is in het onderwijs van cruciaal belang. In het onderwijs wordt gewerkt met leerlingen, ouders en medewerkers die hun gegevens toevertrouwen aan onderwijsinstellingen. Doordachte gegevensverwerking én goede gegevensbeveiliging vallen onder de verantwoordelijkheid van schoolbesturen en hun medewerkers.

Het normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor het Funderend Onderwijs (IBP FO) is bedoeld om schoolbestuurders, schoolleiders en IBP’ers te helpen met het versterken van hun informatiebeveiliging en verbeteren van de bescherming van persoonsgegevens. SPEYK neemt jou mee in wat het Normenkader IBP inhoudt en hoe de implementatie roadmap eruit kan zien.
In lijn daarmee laten we zien hoe Funderende Referentie Architectuur voor het Funderend Onderwijs (FORA) je kan helpen om voor te sorteren op de eisen die vanuit het normenkader gesteld gaan worden.
MICROSOFT 365 BASISBEVEILIGING EN CONTINUÏTEIT
Sprekers Jeroen van Ree en Joram Martens
Tijdens deze sessie nemen we je mee in de wereld van basisbeveiliging van Microsoft 365. Basisbeveiliging gaat over het sluiten, en gesloten houden, van deuren die toegang bieden tot jouw Microsoft 365 omgeving.
- Wat is basisbeveiliging?
- Waarom is dit zo belangrijk?
- Hoe pakken wij dit bij SPEYK aan?
HET BELANG VAN GOVERNANCE
Sprekers Marjon Hogeboom en Deborah Kleiberg
De normen, zoals beschreven in het normenkader, gaan van kracht in 2027. Dat lijkt ver weg, toch is het noodzakelijk er nu al mee aan de slag te gaan. Het creëren en behouden van een digitaal veilige omgeving conform het normenkader betekent dat je afspraken moet maken en deze moet vastleggen in een governance plan. Maar wat houdt een governance plan? Marjon en Deborah vertellen je er meer over en nemen jou hier inhoudelijk in mee.

MICROSOFT 365 INFORMATIEVEILIGHEID
Sprekers Jeroen van Ree en Joram Martens
Tijdens deze sessie nemen we je mee in de wereld van informatieveiligheid binnen Microsoft 365. Er wordt veel in OneDrive, Teams en SharePoint gewerkt. Deze informatie wil je zoveel mogelijk binnen de organisatie houden. Toch zijn er scenario’s waarin je data wilt delen met externen. Hoe houd je grip op deze data en kun je zicht houden op wie daar toegang tot heeft? Aan bod komt onder andere:
- Welke informatiebronnen zijn er?
- Welke risico’s loop je daarbinnen?
- Hoe krijg je inzicht in waar je risico loopt?
- Hoe kun je risico’s zo veel mogelijk uitsluiten?
Deze kennissessie organiseren we om onze kennis te delen met jou, maar ook om van jou te horen waar je tegenaan loopt. Zo kunnen we jou helpen en meedenken in de acties die ondernomen moeten worden. Bij SPEYK staan we in de startblokken om jou te helpen met de stappen die nodig zijn om de basis op te orde te krijgen, te behouden en dit verder te optimaliseren.